Club Brugge heeft ook zijn vierde thuiswedstrijd tot een goed einde gebracht. AA Gent voetbalde na het ontslag van Hein Vanhaezebrouck bevrijd, maar kwam desondanks tekort om punten te pakken op Jan Breydel.
Club Brugge schoot het best uit de startblokken, maar de pogingen van Limbombe en Wesley misten precisie om Kalinic te verschalken. Op het kwartier werd Blauw-Zwart dan toch beloond voor zijn aanvallende intenties. Een vrijschop van Vormer werd door Dennis binnengekopt: 1-0.
Gent was niet aangeslagen en herstelde het evenwicht. In de Sterchele minuut maakte Horvath een slippertje, waardoor Kubo de gelijkmaker in een leeg doel kon koppen. De Buffalo’s tankten vertrouwen en kwamen op het halfuur ei zo na op voorsprong, Kubo trof echter de paal. Even later moest ook Mechele redding brengen op een schot van Sylla. Na een evenwichtige eerste helft gingen we zo rusten met 1-1 op het scorebord.
Assistkoning Vormer
Na de pauze waren er kansen aan beide kanten, maar ook meer slordigheden. Een harde knal van Cools – die onderweg nog een Gents been raakte – zette Club echter opnieuw op voorsprong. De assist kwam, net zoals bij de goal van Dennis, via de voet van Vormer. Gent probeerde nog wel, maar Club hield stand en behoudt zo zijn perfect thuisrapport.
Na een zenuwachtige Slag om Vlaanderen telt Club Brugge 18 (!) punten voorsprong op de Buffalo’s. De Brugse fans kunnen de eerste Blue Army Day ooit dus op gepaste wijze vieren. Al was er ook heel wat ergernis over scheidsrechter Bart Vertenten. Een overzicht.
Vertenten meet met 2 maten. Geel voor Vanaken dat protesteert voor terechte corner, geen geel voor Mitrovic dat diaby neerhaalt? #CluGnt
— Mark Salden (@SaldenMark) 1 oktober 2017
@ClubBrugge scheids Vertenten blundert de laatste minuten tot 2 x toe : o.m. gele kaart Hans Van Aken is bewezen onjuist !
— rufij baeke (@rufijbaeke) 1 oktober 2017
Vertenten is toch niet bekwaam voor zo’n matchen #clugnt
— Jurgen Vertongen (@jurgenfcb) 1 oktober 2017
Vertenten……. waar heb jij je licentie gehaald ? #clugnt
— Cindy Marie (@cindymarie70) 1 oktober 2017
Ondanks de verwoede pogingen van Bart Vertenten heeft KAA Gent toch nul punten! Kwek kwek op hun bek! #clugnt
— Stefanie Staelens (@Stefanie__S) 1 oktober 2017
Bartje ” anderlechtboy” Vertenten blundert er op los ! In het nadeel van Club uiteraard. #clugnt #omdatzemauvezijn
— Peter Debrouwer (@Delbrowski) 1 oktober 2017
Amateur amateur amateeeeeur #Vertenten #CluGnt
— Nick Verhellen (@NickVerhellen) 1 oktober 2017
Dat rapport van #Vertenten wil ik wel eens zien #imperatieve kaarten? #CLUGNT @BelgianReferees
— Kurt Bertrem (@Baneegij) 1 oktober 2017
Vertenten vuile mauve rat #CluGnt
— 🚍Maine🚍 (@Maine_1987) 1 oktober 2017
Waar beide ploegen het waarschijnlijk over eens zijn: Vertenten is een fluitend drama #CluGnt
— Gillian Bouton (@BoutonGillian) 1 oktober 2017