Club Brugge heeft de kans niet laten liggen om de leiderspositie van Zulte Waregem over te nemen. Blauw-Zwart had geen kind aan een onmondig KV Kortrijk en won met overduidelijke 5-1 cijfers.
Een heerlijke vrijschop van Ricardo van Rhijn leidde een makkelijke avond voor de landskampioen in. Na 20 minuten voetballen bekroonde Lior Refaelov een knappe aanval met een verdubbeling van de score: 2-0. Ook Jelle Vossen en José Izquierdo vonden voor de rust nog de weg naar doel, maar zij werden terecht afgevlagd voor buitenspel.
Na de rust nog altijd eenrichtingsvoetbal en dus hetzelfde spelbeeld. In de 70ste minuut pikte ook Hans Vanaken zijn doelpuntje mee. Jelle Vossen miste eerst nog een strafschop, maar kopte tien minuten voor tijd dan toch nog raak.
En nóg was het niet gedaan. Even voor affluiten kopieerde publiekslieveling Ruud Vormer landgenoot Van Rhijn met de 5-0 via vrije trap. De eerredder van de ingevallen Lars Veldwijk was enkel voor de statistieken nog belangrijk. Het Blauw-Zwarte legioen kon zo genieten van een heerlijke winteravond. Een bloemlezing.
Zoveel kwaliteit aan de bal, smullen geblazen #Clukvk
— Willem Allemeersch (@Willoz0r) 18 december 2016
Kortrijk weet momenteel niet waar eerst te kijken. Club speelt 5 versnellingen te hoog. #clukvk
— Stefanie Staelens (@Stefanie__S) 18 december 2016
Club Brugge dolt met Kortrijk zoals een overenthousiaste puppy met een nieuw speeltje. #clukor #clukvk
— Stefan Smet (@Stefan_gent) 18 december 2016
GOAAAL VANAKEN! Snel uitgespeeld, goed gedaan van Vossen! #Clukvk 3-0
— Robin Beeckaert (@RobinFoot7) 18 december 2016
@Djcools_12 is zijn basisplaats aant verdienen aaaaa @ClubBrugge #Clubbrugge #clukvk #mijnenheld #liefde
— Van Mello Lara (@LaraVM1) 18 december 2016
RUUD RUUD RUUD HEROOOO #clukvk
— Passengers Kimkim (@JensRevival) 18 december 2016
RUUD FOR PRESIDENT😂🙌🏻 #goudenschoen #yesplease @Ruudjevormer8 #clukvk
— Deborah🎄 (@Deborraah) 18 december 2016
Forfaitcijfertjes. Casual @ClubBrugge #clukvk
— Bjarne Planckaert (@BPlanckaert) 18 december 2016
Serieus op hun doos geven heet zoiets 😂😂wij staan boven aan en vieren feest 🎉😃👊🏻👊🏻🔵⚫️ #WEAREBRUGES #CluKvk
— El Barto 🔵⚫️ (@BartR82) 18 december 2016
FIRST PLACE, THE PLACE WHERE WE BELONG! 🙌🏽💙🖤 #CluKvk #WeAreBruges
— Femke (@Femke_23) 18 december 2016
Alleen op kop! Geweldig einde van een leuk weekend 🎉👊🏻🔵⚫️ #WeAreBruges #CluKvk pic.twitter.com/u2BoddoPma
— El Barto 🔵⚫️ (@BartR82) 18 december 2016